Co vše je potřeba zařídit před nástupem do domova seniorů

Vydáno: 28.06.2012 08:50

V článku se dozvíte, co vše je potřeba zabezpečit při zajišťování bydlení na stáří a že možná Senior centrum Přepychy je pro vás ideální

související témata: Od 55 let | Sociální a finanční poradna

portál práce pro OZP

 Jak postupovat při zajišťování bydlení pro seniory? V první řadě je potřeba si zažádat o příspěvek na péči. Pokud jste tak již učinili, dalším krokem k získání bydlení v domově seniorů je podání žádosti o umístění. Jelikož domovy seniorů umožňují registraci uchazeče v předstihu, je vhodné s žádostí neotálet a požádat o registraci k ubytování ještě v době plné soběstačnosti. Tuto žádost je možné získat buď přímo v domově seniorů, nebo si ji stáhnout na jeho webových stránkách. Nedílnou součástí takové žádosti je také vyjádření praktického lékaře o zdravotním stavu a doporučení k pobytu.

článku o hledání vhodného bydlení na stáří jsme vám představili Senior centrum Malá Čermná, v následujících odstavcích si můžete přečíst o domově seniorů v malebné vesničce Přepychy, která se stejně jako Malá Čermná nachází v Královéhradeckém kraji.

dsprepychy2.jpg

Senior centrum Přepychy 

Senior centrum Přepychy svým klientům nabízí dlouhodobé i krátkodobé ubytování ve dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Jsou zde ubytováni jak muži, tak ženy a v případě zájmu zde lze umístit i manželské dvojice. Senior centrum je výjimečné tím, že klientovi nejsou automaticky nabídnuty služby v plném rozsahu, ale klient si sám specifikuje své požadavky.

Klienti Senior centra Přepychy jsou ubytováni ve dvoupodlažní budově s bezbariérovým přístupem, jejíž celková kapacita je 106 lůžek. Zařízení se skládá ze 4 oddělení, na každém oddělení je inspekční pokoj sester, 12 dvoulůžkových pokojů a provozní místnosti a sklady. Dále jsou obyvatelům domova pro seniory k dispozici:

  • jídelna
  • kuchyňka
  • společenská místnost
  • kuřárna
  • dvůr a  upravená zahrada s altánem, lavičkami, skleníkem a několika záhonky, které slouží klientům k pasivnímu i aktivnímu odpočinku
  • kaplička přímo v budově Senior centra Přepychy a křížová cesta v zahradě

dsprepychy5.jpgV rámci možností se centrum snaží přizpůsobit zvyklostem klientů ohledně ranního vstávání, podávání stravy, doby odpočinku a aktivit, ranní a večerní hygieny, sledování televizoru, poslechu rádia a ukládání ke spánku.

Zajištěn je také denní úklid pokojů, jehož součástí je i vynášení odpadků a zalévaní květin. Praní, žehlení a správu prádla zajišťuje profesionální prádelna v zařízení. 

Samozřejmostí je v rámci ubytování v senior centru také pravidelné stravování. Po dohodě s personálem je připravována též diabetická, žaludeční, žlučníková či individuální strava.
 
Další informace, kontakty, ceník služeb a žádost o přijetí do Senior centra Přepychy naleznete na www.ddprepychy.cz.

 
Zdroj: ddprepychy.cz a Lidové noviny

Průměrné hodnocení 85%
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5
Hodnotilo 66 čtenářů.
Ohodnoťte článek
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5

Další články na podobné téma

Napište svůj názor

Poslední příspěvky:
9.10.2012 17:51:26 bezbariérnost
Tak bez té by to ani v těchto zařízeních nešlo...
vobo62
28.6.2012 15:49:15 .
skvělá je bezbariérovost
radka5
Vstup do diskuse
NovinkyOdeslat
Přihlášení
Testování
portál práce pro OZP
Anketa

Provozováno na publikačním systému nxCMS | Vyrobil: nexum Trilog