Co vše je potřeba zařídit před nástupem do domova seniorů

Vydáno: 28.06.2012 08:50

V článku se dozvíte, co vše je potřeba zabezpečit při zajišťování bydlení na stáří a že možná Senior centrum Přepychy je pro vás ideální

související témata: Od 55 let | Sociální a finanční poradna

portál práce pro OZP

 Jak postupovat při zajišťování bydlení pro seniory? V první řadě je potřeba si zažádat o příspěvek na péči. Pokud jste tak již učinili, dalším krokem k získání bydlení v domově seniorů je podání žádosti o umístění. Jelikož domovy seniorů umožňují registraci uchazeče v předstihu, je vhodné s žádostí neotálet a požádat o registraci k ubytování ještě v době plné soběstačnosti. Tuto žádost je možné získat buď přímo v domově seniorů, nebo si ji stáhnout na jeho webových stránkách. Nedílnou součástí takové žádosti je také vyjádření praktického lékaře o zdravotním stavu a doporučení k pobytu.

článku o hledání vhodného bydlení na stáří jsme vám představili Senior centrum Malá Čermná, v následujících odstavcích si můžete přečíst o domově seniorů v malebné vesničce Přepychy, která se stejně jako Malá Čermná nachází v Královéhradeckém kraji.

dsprepychy2.jpg

Senior centrum Přepychy 

Senior centrum Přepychy svým klientům nabízí dlouhodobé i krátkodobé ubytování ve dvoulůžkových pokojích se samostatným sociálním zařízením. Jsou zde ubytováni jak muži, tak ženy a v případě zájmu zde lze umístit i manželské dvojice. Senior centrum je výjimečné tím, že klientovi nejsou automaticky nabídnuty služby v plném rozsahu, ale klient si sám specifikuje své požadavky.

Klienti Senior centra Přepychy jsou ubytováni ve dvoupodlažní budově s bezbariérovým přístupem, jejíž celková kapacita je 106 lůžek. Zařízení se skládá ze 4 oddělení, na každém oddělení je inspekční pokoj sester, 12 dvoulůžkových pokojů a provozní místnosti a sklady. Dále jsou obyvatelům domova pro seniory k dispozici:

  • jídelna
  • kuchyňka
  • společenská místnost
  • kuřárna
  • dvůr a  upravená zahrada s altánem, lavičkami, skleníkem a několika záhonky, které slouží klientům k pasivnímu i aktivnímu odpočinku
  • kaplička přímo v budově Senior centra Přepychy a křížová cesta v zahradě

dsprepychy5.jpgV rámci možností se centrum snaží přizpůsobit zvyklostem klientů ohledně ranního vstávání, podávání stravy, doby odpočinku a aktivit, ranní a večerní hygieny, sledování televizoru, poslechu rádia a ukládání ke spánku.

Zajištěn je také denní úklid pokojů, jehož součástí je i vynášení odpadků a zalévaní květin. Praní, žehlení a správu prádla zajišťuje profesionální prádelna v zařízení. 

Samozřejmostí je v rámci ubytování v senior centru také pravidelné stravování. Po dohodě s personálem je připravována též diabetická, žaludeční, žlučníková či individuální strava.
 
Další informace, kontakty, ceník služeb a žádost o přijetí do Senior centra Přepychy naleznete na www.ddprepychy.cz.

 
Zdroj: ddprepychy.cz a Lidové noviny

Průměrné hodnocení 85%
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5
Hodnotilo 66 čtenářů.
Ohodnoťte článek
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5

Další články na podobné téma

Napište svůj názor

Poslední příspěvky:
9. 10. 2012 17:51:26 bezbariérnost
Tak bez té by to ani v těchto zařízeních nešlo...
vobo62
28. 6. 2012 15:49:15 .
skvělá je bezbariérovost
radka5
Vstup do diskuse
NovinkyOdeslat
Přihlášení
Testování
portál práce pro OZP
Anketa
Uzavíráte si při cestě do zahraničí cestovní pojištění?
Období letošních letních dovolených ohlásilo nástup. Za účelem odpočinku či poznáním nového regionu se mnozí z nás vydají na cesty, a to někdy i hodně dlouhé. Během takové cesty se pak může stát cokoliv.

Provozováno na publikačním systému nxCMS | Vyrobil: nexum Trilog