Brněnská nemocnice má nový přístroj pro léčbu dětských pacientů

Vydáno: 28.11.2014 07:44

Síť drogerií parfumerií ROSSMANN ve spolupráci s Nadací Naše dítě v letošním roce opět úspěšně realizovala charitativní projekt 5.000.000 Kč pro dětský úsměv. Díky této charitativní kampani získala Klinika dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno plně funkční videolaparoskopickou věž. Ta je určena k operaci malých pacientů, kterým zajistí možnost provádět minimálně invazivní zákroky.

související témata: Nemoci a zdravotní problémy

portál práce pro OZP
kids_running.jpg

Slavnostní předání přístroje proběhlo 26. listopadu 2014 na Klinice dětské onkologie FN Brno za přítomnosti zakladatelky a ředitelky Nadace Naše dítě Ing. Zuzany Baudyšové, jednatele společnosti ROSSMANN Ing. Vladimíra Mikela, lékařského náměstka pro interní a chirurgické obory PDM MUDr. Františka Jimramovského, přednosty Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie prof. MUDr. Ladislava Plánky, Ph.D., primáře Kliniky  dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie MUDr. Jiřího Tůmy, CSc. a primáře Kliniky dětské onkologie MUDr. Petera Múdrého, Ph.D. Hlavním cílem projektu 5.000.000 Kč pro dětský úsměv je pomoci ohroženým a vážně nemocným dětem.

Unikátní videolaparoskopická věž

Finanční prostředky ve výši 3 000 000 korun putovaly na zakoupení nové videolaparoskopické sestavy – přístroje pro operace prováděné miniinvazivním způsobem, který je pro pacienty méně bolestivý a umožňuje rychlejší rekonvalescenci. Klinika dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie v Brně jako jediná klinika v České republice běžně provádí minimálně invazivní výkony u dětských onkologických pacientů.

„Velice nás těší, že i v letošním roce slavíme úspěch s naším charitativním projektem, a děkujeme všem našim zákazníkům, kteří se do něj zapojili. Zakoupený přístroj pomůže zvýšit standard poskytovaných operací ve Fakultní nemocnici Brno a především zlepší a urychlí léčbu dětských pacientů,“ říká jednatel společnosti ROSSMANN Vladimír Mikel.

„Neznám nic horšího než je nemoc u dětí. Vážíme si daru od společnosti ROSSMANN, díky němuž můžeme společně pomoci onkologicky nemocným pacientům. Věříme, že díky uskutečněnému projektu, ochotě lidí pomoci a následnému zakoupení videolaparoskopické věže pomůžeme k uzdravení a úsměvům na mnoha dětských tvářích,“ říká ředitelka Nadace Naše dítě Zuzana Baudyšová.

Jedním z prvních zákroků provedených novým videolaparoskopem byla operace hormonálně aktivního nádoru levé kůry nadledviny u třináctiletého chlapce. Díky videolaparoskopickému systému je možné provést výkon co nejšetrněji a s velmi přesným určením hranice okrajů nádoru. Výsledkem je krátká doba hospitalizace, snížení bolesti, minimalizace krevních ztrát, dobrý kosmetický efekt, zkrácení celkové doby rekonvalescence a především zdraví pacienta bez nutnosti další onkologické léčby.

Další využití miniinvazivních chirurgických přístupů v dětské onkologii, jež nová sestava umožňuje, pak pro primáře Kliniky dětské chirurgie, ortopedie a traumatologie FN Brno, MUDr. Jiřího Tůmu, CSc. znamená „především uplatnění veškerých výhod tj. minimalizace krevních ztrát, šetrné manipulace s orgány, menší riziko infekce operační rány, zmenšení pooperační bolesti, časnější realimentaci pacienta, zkrácení doby hospitalizace a v neposlední řadě lepší kosmetický efekt. Obecně se jedná o podstatně méně zatěžující metodu pro již tak těžce strádající onkologicky nemocné pacienty.“

Charitativní akce 5.000.000 Kč pro dětský úsměv se letos konala již po páté. Vybralo se celkově 5 323 541 korun, které byly využity na vybrané projekty. Kromě operačního videolaparoskopu pro Kliniku dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno byla již předána ventilační jednotka Klinice dětského a dorostového lékařství Všeobecné fakultní nemocnice v Praze a rovněž se uhradil výcvik dvou canisterapeutických asistenčních psů.

Redakce Medispot

Zdroj: fnbrno.cz

Průměrné hodnocení 94%
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5
Hodnotilo 10 čtenářů.
Ohodnoťte článek
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5

Další články na podobné téma

Napište svůj názor

Poslední příspěvky:
Ke článku není žádný příspěvek
Vstup do diskuse
NovinkyOdeslat
Přihlášení
Testování
Práce pro OZP
Anketa
Uzavíráte si při cestě do zahraničí cestovní pojištění?
Období letošních letních dovolených ohlásilo nástup. Za účelem odpočinku či poznáním nového regionu se mnozí z nás vydají na cesty, a to někdy i hodně dlouhé. Během takové cesty se pak může stát cokoliv.

Provozováno na publikačním systému nxCMS | Vyrobil: nexum Trilog