Pohybem ke zdraví


Vydáno: 22.11.2011 14:12

V pátek 4. listopadu 2011 proběhla v Jungmannově základní škole v Berouně akce VZP s názvem „Pohybem ke zdraví“ určená žákům 5. tříd.

související témata: Sport, zdravý pohyb | Děti | Obezita, nadváha

Lékárna PPZdraví - článek

593fc540-cc42-424b-bf62-1375d07c76ac.jpgCílem projektu, který zorganizovala Krajská pobočka VZP pro Středočeský kraj spolu s Poradenským centrem Výživa dětí a profesionální trenérkou aerobiku bylo připomenout starším žákům důležitost zdravého životního stylu založeného především na vyvážené stravě a dostatečné pohybové aktivitě. Akce se setkala s obrovským úspěchem. Děti se do ní podařilo velmi aktivně zapojit a většina z nich si odnesla příjemný zážitek z pohybu a spoustu nových informací o zdravé stravě, které mohou ihned využít.  
 
„Žáci 5. tříd jsou již dostatečně rozumní na to, aby dobře vedenému výkladu rozuměli a dokázali si z něj vyvodit závěry pro své vlastní stravování a životní styl celkově. Že akce padla na úrodnou půdu potvrdil především velmi aktivní přístup většiny přítomných dětí. Některé z nich kladly poměrně kvalifikované dotazy, které svědčily o dobré úrovni jejich znalostí“, vysvětlila specialistka marketingu a komunikace Mgr. Marcela Mommersová z Krajské pobočky VZP pro Středočeský kraj.
 
Vzhledem k tomu, že v současné dětské populaci neustále přibývá problémů s nadváhou a obezitou, je nutné podobných akcí realizovat co nejvíce, aby si děti samy začaly uvědomovat co je nutné pro vlastní zdraví udělat a přijaly tak za něj postupně zodpovědnost. Smysluplnost takových akcí podtrhují slova mnohých odborníků, kteří jsou s nárůstem problémů spojených s nevhodnou stravou a nedostatkem pohybové aktivity nemile konfrontováni při své každodenní činnosti. „Účastnit se podobných akcí je pro mě radost, protože mám okamžitou zpětnou vazbu od dětí, která mě přesvědčí, že tuto práci nedělám zbytečně“, řekla nám dětská nutriční terapeutka Věra Boháčová z Poradenského centra Výživa dětí.  „Pokud by tato akce pomohla byť jen jednomu dítěti dát si do pořádku svůj životní styl nebo se např. zbavit nadváhy, mělo to smysl“ dodává.
 
Akce navazuje na úspěšné projekty v mateřských školách, které proběhly během října.

Zdroj: www.quent.cz
 

Průměrné hodnocení 79%
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5
Hodnotilo 44 čtenářů.
Ohodnoťte článek
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5

Medispot doporučuje

Další články na podobné téma

Napište svůj názor

Poslední příspěvky:
29.11.2011 9:49:38 Re: -
Pohyb nikdy nikomu neuškodil, vždy prospívá. Nakonec i nemocní mají doporučené cviky na procvičení...
verynka
22.11.2011 16:45:25 -
jen jestli to nějak pomůže
radka5
22.11.2011 16:30:27 -
Více takových akcí. Dnešní děti hlavně ve městech toho pohybu mají málo.
Bobina
22.11.2011 15:37:01 ...
Takové akce jsou dobrým motivačním příkladem pro děti.
Jarmila
Vstup do diskuse
Novinky





Odeslat
Přihlášení
Testování
zdravy zivotni styl

Provozováno na publikačním systému nxCMS | Vyrobil: nexum Trilog