Nový objev v boji proti rakovině


Vydáno: 12.01.2012 09:55 , Autor: ČTK

Američtí vědci ohlásili nový objev v boji proti rakovině: dokázali v laboratoři dlouhodobě udržet při životě rakovinné buňky.

související témata: Onkologická onemocnění | Onkologie | Léčebné metody

Lékárna PPZdraví - článek

lekari-muz-a-zena.jpgPodle agentury AFP to někteří experti považují za možný průlom ve snaze o léčbu. Objev by totiž mohl umožnit laboratorně testovat léky přímo na živých nádorových buňkách konkrétní osoby.
Pokud se toto očekávání potvrdí, budou moci lékaři zvolit léčbu "šitou na míru" daného pacienta.

"To by opravdu znamenalo vrchol v personalizované medicíně," řekl Richard Schlegel z katedry patologie na Georgetownské univerzitě. "Terapie by se odvíjela přímo z tkání. Měli bychom k dispozici normální tkáň a nádorovou tkáň z konkrétního pacienta, což by umožnilo sladit terapii," řekl Schlegel AFP.

Metoda, kterou experti popsali v internetovém vydání odborného časopisu American Journal of Pathology, umožnila udržet v laboratoři až dva roky při životě rakovinné tkáně plic, prostaty nebo tlustého střeva.

David Rimm z Yaleské univerzity upozornil, že ještě bude nutné provést testy v dalších laboratořích, ale první výsledky označil za "dosti přesvědčivé".

Rakovina je hlavní příčinou úmrtí ve světě. V roce 2008 podle Světové zdravotnické organizace (WHO) zabila 7,6 milionu lidí.

Podle lékařů by nová metoda mohla přinést velkou úlevu pacientům, protože by mohla do velké míry nahradit chemoterapii s jejími nežádoucími účinky.

Zdroj: ČTK

Redakce doporučuje:

Využijte připojištění České pojišťovny zdraví a nechte se pojistit. Podrobnosti najdete na tomto odkazu: Pojištění LADY PLUS  se vztahuje  na zhoubné onemocnění.

logo-cpz-jpg.jpg
 

Průměrné hodnocení 85%
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5
Hodnotilo 39 čtenářů.
Ohodnoťte článek
1 z 5 2 z 5 3 z 5 4 z 5 5 z 5

Medispot doporučuje

Další články na podobné téma

Napište svůj názor

Poslední příspěvky:
23.12.2011 13:41:15 -
Bylo by potřeba, aby už výzkum pokročil dopředu.
Bobina
23.12.2011 10:25:39 Nový objev
Už aby to bylo.Rakovina je nemoc jako každá jiná.Ale není na ní lék.Proto páni...
Bábina
Vstup do diskuse
Novinky





Odeslat
Přihlášení
Testování
zdravy zivotni styl

Provozováno na publikačním systému nxCMS | Vyrobil: nexum Trilog